|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Resistance: | Variable Resistor |
| Function for Resistance: | Load Resistor |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name | New product Customized 9mm carbon film rotary a20k b203 pcb mount potentiometer with clear LED light |
| Model | R09 series |
| Total Rotational Angle | 300±10° |
| Total Resistance Tolerance | ±20%(more than 1MΩ±30%) |
| Resistance Taper | A,B,C |
| Operating temperature | -10°C to +70°C |
| Maximum operating voltage | 50V AC |
| Rated power | Taper B:0.05W, other Taper:0.025W |
| Technology | carbon film |
| Brand | Bosin |
| place of origin | Guangdong,China(Mainland) |
| Certification | ROHS complicant |
| Color | customer made |
| Service | ODM & OEM |
| Appliance | Audio, home appliance |
| Advantage | Samples are free |
| MOQ | 1,000 pcs |
| Payment |
T/T,Western Union,Money Gram,Paypal, Alipay and Trade Assurance |
| Delivery time | 7~10 days after the confirmed order |