|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Rotary Number: | Single Button |
| Usage: | Electrical Appliance |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| RATING: | 3A 250VAC; 6A 125VAC |
| MECHANICAL LIFE: | >50000 CYCLES |
| ELECTRICAL LIFE | >10000 CYCLES |
| CONTACT RESISTANCE | < 50MΩ |
| INSULATION RESISTANCE | >1000MΩ |
| WITHSTAND VOLTAGE | >1500V/MINUTE |
| AMBIENT TEMPERATURE | -10°C~+85°C |
| STORAGE TEMPERATURE | -25°C~+85°C |




