|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Rotary Number: | Single Button |
| Usage: | Electrical Appliance, Machinery, Communication, Vehicle, Toys, Digital Products |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
17mm 1 pole 8 position temperature control rotary switch for refrigerator
Elextrolux , GE , YAMAHA ,Japan Ibanez are Our main strategic partners
full-automatic production equipment , Daily 100,000pcs production capability




| Product name | Free samples 26mm ODM OEM mini 12 position rotary switch |
| Model | RS26 series |
| Rotational torque | 500±200gf.cm |
| Changeover angle | 30° |
| Dip Soldering | 260±5°, 5±1s |
| Operating temperature | -10°C to +70°C |
| Maximum operating voltage | 500V DC |
| Rating | 0.3A ,1250V AC |
| Technology | metal ( Brass ) |
| Brand | Bosin |
| place of origin | Guangdong,China(Mainland) |
| Certification | ROHS complicant |
| Color | customer made |
| Service | ODM & OEM |
| Appliance | Audio, video,home appliance |
| Advantage | Samples are free |
| MOQ | 1000 pcs |
| Payment |
T/T,Western Union,Money Gram, Paypal,Alipay and Trade Assurance |
| Delivery time | 7-10 days(exact time according to your order quantity) |